Пръскане на селскостопански площи с дрон в Памук Кулак Силистра 7500
- AgroDronBG: Контакти
AgroDronBG предлага услугата пръскане на селскостопански площи с дрон в Памук Кулак Силистра 7500
Получи цена за услугата пръскане на селскостопански площи с агро дрон
AgroDronBG сме в Памук Кулак Силистра 7500
- Фирма за пръскане и торене с дрон Памук Кулак Силистра 7500
- Пръскане на земеделски култури с дрон Памук Кулак Силистра 7500
- Торене на земеделски култури с дрон Памук Кулак Силистра 7500
- Пръскане на овощни градини с дрон Памук Кулак Силистра 7500
- Пръскане на зеленчукови градини с дрон Памук Кулак Силистра 7500
- Пръскане на лозя с дрон Памук Кулак Силистра 7500
- Пръскане на високи растения с дрон Памук Кулак Силистра 7500
- Пръскане на гори с дрон Памук Кулак Силистра 7500
- Пръскане на паркове с дрон Памук Кулак Силистра 7500
- Изследване на аграрни площи с дрон Памук Кулак Силистра 7500
- Пръскане против комари с дрон Памук Кулак Силистра 7500
- Пръскане против кърлежи с дрон Памук Кулак Силистра 7500
- Фото и видео заснемане с дрон Памук Кулак Силистра 7500
- Работа като оператор на дрон Памук Кулак Силистра 7500
- Курс за пилоти на дронове Памук Кулак Силистра 7500
- Купуваме земеделска земя Памук Кулак Силистра 7500
- Земеделски дрон Памук Кулак Силистра 7500
- Селскостопански дрон Памук Кулак Силистра 7500
Свържете се с AgroDronBG ние сме вече и в Памук Кулак Силистра 7500
Пръскане на селскостопански площи с дрон в Памук Кулак Силистра 7500
За Вас български земеделци е услугата ни пръскане на селскостопански площи с агро дрон в Памук Кулак Силистра 7500 - 0876401501, AgroDron BG Памук Кулак община Силистра област Силистра, п.к.7500.
За Вас български земеделци е услугата ни пръскане на селскостопански площи с агро дрон в Памук Кулак Силистра 7500
AgroDronBG предлага услугата пръскане на селскостопански площи с дрон в Памук Кулак Силистра 7500
- AgroDronBG: Блог
Употреба на селскостопански дронове при обработката на овощни градини с пестициди и хербициди
Основно предизвикателство за световните лидери си остава осигуряването на здравословна и балансирана храна за растящото население на планетата. Загрижеността за управление на природните ресурси и общественият интерес към устойчиви практики за производство на храна са основен приоритет на всеки държавен глава.
Един от методите за обработка на овощните градини, следващ тези тенденции, който все повече навлиза в употреба е SSM (site-specific management). Това е форма на прецизно земеделие, при която решенията за употребата на ресурси и прилагането на агрономски практики се води изцяло от нуждите на насажденията, които могат да варират в едно и също поле.
За да се постигне прецизно земеделие при овощните градини, селскостопанските дронове се използват за картографиране и събиране на данни. Чрез тези наблюдения се следи здравето и развитието на овошките, климатичните условия и системите за напояване.
Водеща технология
В овощните градини резитбата се използва за оптимизиране на добивите и защита на дърветата. Въпреки това, короните на дърветата правят събирането на информация за състоянието им по-трудна. Тези ограничения могат да бъдат заобиколени чрез използването на дронове.
Наблюдението на овошките чрез дронове имат няколко предимства:
- могат да бъдат използване във високорискови ситуации;
- могат да бъдат използвани на трудно достъпни места;
- събирането на данни е бързо;
- събраните образи могат да бъдат наложени на карта чрез координатна система;
- пръскането на пестициди, хербидици, фунгоциди и течни торове може да е много по-бързо, лесно и прецизно.
Ограниченият на дроновете са:
- операционната скорост - тяхната скорост е по-ниска от тази на селскостопанската авиация, но пък са много по-прецизни и икономични, като са особено подходящи за малки и средни по размер овощни градини;
- живот на батериите – операторът на дрона може да носи няколко батерии и да презарежда изтощените докато дронът работи.
Нуждите на овощните дръвчета са уникални
Скорошно международно проучване потвърждава, че прогресът в миниатюризацията на сензорите увеличава глобалната популярност на дроновете в много области на селското стопанство.
Вече се запознахме с термина от прецизното земеделие SSM, като при модерните дронове можем да започнем да говорим и за ITSM (individual-tree-specific management), което на практика е полагане на индивидуални грижи според спецификата на всяко дръвче.
Селскостопанските дронове с резервоари от 4 до 70 литра определено са огромно удобство за производители при обработката на овощните градини.
Ако се програмират агро-дроновете могат да са напълно или полу-автономни, като след извършване на пръскане по насажденията да се завръщат сами в хангара. Инженерите започват да правят дроновете все по устойчиви на вятър, дъжд и прах, както и все по-малко подвластни на различни смущения.
Именно това бързо развитие в технологията е причина земеделските стопани да се замислят дали сами да използват собствен дрон или да се доверят на професионалисти в бранша.
Едно от последните развития в технологията е възможността за използване на дронове за засаждане на култури и прилагането на торове на гранули, като това се постига чрез заменяне на резервоарите за течности за пръскане със специални приставки.
Все по добро представяне
Според опитните пилоти на дронове едно от основните преимущества на пръскането с дрон е неговата икономичност. Дроновете вършат по-добра работа от селскостопанските самолети, тъй като летят по-ниско и са GPS-контролирани. Могат да следват 3D модел на терена за по-голяма прецизност.
Елиминацията на тракторите в процеса на пръскане дава възможност за по-плътни насаждения, което неимоверно увеличава добива.
Пръскането отгоре осигурява попадане на пестицида в горната част на растенията и може да спести до 70% от времето, което това би отнело на трактор. Да не говорим, че в някои случаи тракторът може да стане и напълно излишен.